Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Челзи и Карабах

Во Вторник, 12 Септември, во рамките на УЕФА Лига на Шампиони се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Челзи и гостинот Карабах.

На натпреварот беа постигнати 6 гола, но сите ги постигна Челзи, па Карабах го загуби мечот со резултат 6-0.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ar08d.mp4?token=1505298958-JlSqCsNEc5mk%2ByU4gE%2FWCYmlqhejmb9KMBdz%2F5j%2FOjo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од УЕФА Лига на Шампиони? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk