Нирнберг vs Ст. Паули голови и хајлајтс

Во Понеделник, 11 Септември, Нирнберг го нагости Ст. Паули во рамките на 2ра Бундеслига натпревар.

Ст. Паули немаше проблем на гостински терен, постигна еден гол, но успеа да ја зачува сопствената мрежа, па оствари гостинска победа со 1:0.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Нирнберг и Ст. Паули погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/ikcm7.mp4?token=1505171062_e76dbebc759b8cd2d1e2f07171584c5239f893cc” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365