Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Чапекоенсе и Крузеиро

Чапекоенсе на својот стадион го пречека Крузеиро во рамките на Серија А, во Недела, 10 9.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигнаа играчите на Крузеиро, а еден гол постигна Чапекоенсе. Тоа резултираше со победа на Крузеиро од 2:1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Чапекоенсе и Крузеиро.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/k8mtp.mp4?token=1505163898_bbc96e2c38266cd7b95d61f1d5fd4726ba043ee1″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk