Хајлајтс и голови од Ботафого vs Фламенго

Во рамките на Серија А се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Ботафого и гостинот Фламенго, во Недела, 10 Септември 2017.

Одбраната на Ботафого одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш, а напаѓачите на Ботафого постигнаа два гола. Натпреварот заврши со победа од 2:0 на [%HOMETEAM %].

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Ботафого и Фламенго погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/vchyu.mp4?token=1505163902_c0c195c7cf8844a341f374e22aa99c26bd0b4b0f” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk