Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Сиетл Сандерс и ЛА Галакси

Во Понеделник, 11 Септември, Сиетл Сандерс и ЛА Галакси одиграа натпревар во рамките на МЛС.

Двата тима, Сиетл Сандерс и ЛА Галакси постигнаа точно по еден гол, па натпреварот заврши нерешено.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Сиетл Сандерс и ЛА Галакси.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/7xrdd.mp4?token=1505163890_8aa2500f88ac99cc17b08a12866867e4b2265ae5″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk