Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Колумбус и Спортинг КС

во Недела, 10 Септември, Колумбус на домашен терен играше против Спортинг КС во рамките на МЛС.

Гледачите имаа можност да видат по еден гол на двете страни и натпреварот немаше победник, заврши со резултат 1:1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Колумбус и Спортинг КС.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/4092d.mp4?token=1506287071_15ddb8bf2cd63b269545711832775556bb89e83d” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.