Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Болоња и Наполи

во Недела, 10 Септември, Болоња на домашен терен играше против Наполи во рамките на Серија А.

Наполи постигна 3 гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа, па забележа висока победа од 3-0. Домашните навивачи останаа разочарани.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/bwju4.mp4?token=1505081076-J9vBTfnN76s5YmVOgxlmAdFIVhum3mR8au8pwEPtPQw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.