Хајлајтс и голови од Удинезе vs Џенова

Удинезе и Џенова одиграа натпревар во рамките на Серија А, во Недела, 10 9 2017.

Одбраната на Удинезе одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш. Па голот кој го постигна Удинезе беше доволен за победа од 1:0.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/4gq72.mp4?token=1506276319_951f23c271f1e65325d7697a58d2a55b56db8eae” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.