Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Херта и Вердер Бремен

Херта го нагости Вердер Бремен во рамките на Бундеслига меч, во Недела, 10 Септември 2017.

Натпреварот беше возбудлив за гледање, но Херта и Вердер Бремен искористија само по една шанса и мечот заврши со резултат 1:1.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/x4jr8_1.mp4?token=1505066686-0jLpk4oyNCjAf45xRVm7Kqz2HlR3gbJ4LaIOCPuSwp4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Бундеслига и проверете ги одличните типови на kladenje.mk