Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Османлиспор и Гоцтепе

Во Недела, 10 Септември 2017, Гоцтепе му гостуваше на Османлиспор во рамките на Супер Лига.

Османлиспор не успеа да постигне ниту еден гол, додека голманот на Османлиспор на разочарување на домашната публика беше совладан два пати. Тоа резултираше со победа на Гоцтепе од 2:0.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Османлиспор и Гоцтепе.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/4sll6.mp4?token=1506276323_7a0f893eb03fe1aef34e1d4badaa1349e1c2241b” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk