Хајлајтс и голови од Лион vs Гингамп

во Недела, 10 Септември, Лион на домашен терен играше против Гингамп во рамките на Лига 1.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигна Лион, а еден гол постигна Гингамп. Тоа резултираше со победа на Лион од 2:1.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Лион и Гингамп.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/z8q1y.mp4?token=1506276221_5fd78924a14102dceac693075d818a3e043da1a4″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Преглед и видео ривју на онлајн слотови од најдобрите казина на Македонски јазик само на casinobonus.mk