Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Атлетик Клуб и Џирона

Атлетик Клуб на својот стадион го пречека Џирона во рамките на Ла Лига, во Недела, 10 9.

Додека Атлетик Клуб постигна два гола на натпреварот, Џирона и покрај сите напори не успеа да го совлада противничкиот голман. Натпреварот заврши со победа од 2:0 на Атлетик Клуб.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Атлетик Клуб и Џирона.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/tzlja.mp4?token=1506276312_5edbdbd77a737efc1b65eed160fd0eadda86d933″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk