Хајлајтс и голови од Свонси Сити vs Њукасл Јунајтед

Во Недела, 10 Септември 2017, Њукасл Јунајтед му гостуваше на Свонси Сити во рамките на Премиер лига.

Свонси Сити, домаќинот на овој натпреавр не успеа да постигне гол, а нивниот голман беше матиран еднаш. Поради тоа Њукасл Јунајтед запиша победа од 1:0 и си замина со трите бода дома.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Свонси Сити и Њукасл Јунајтед.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/mfwjy.mp4?token=1506276297_26bb08994b0ea41e9a8da671b413bd424de2fa21″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Премиер лига.