Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Севиља и Еибар

Во Сабота, 9 Септември, Севиља и Еибар одиграа натпревар во рамките на Ла Лига.

Еибар и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека Севиља постигна 3 и победи со точен резултат 3-0.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Севиља и Еибар погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/b029q.mp4?token=1506200667_fc1bf650e0327ba1da651eccac353596e97f5360″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.