Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Шефилд Венсдеј и Нотингем Форест

Шефилд Венсдеј го нагости Нотингем Форест во рамките на Чемпионшип меч, во Сабота, 9 Септември 2017.

Публиката имаше можност да види 4 гола, од кои 1 завршија во мрежата на Шефилд Венсдеј додека 3 завршија во мрежата на Нотингем Форест. Тоа резултираше со победа на Шефилд Венсдеј со точен резултат 3-1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/tkw2w.mp4?token=1506198471_cb22e66fe93c1db0cae31ec132d4d9e24e8f5f97″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.