Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Стоук Сити и Манчестер Јунајтед

Во Сабота, 9 Септември, Стоук Сити и Манчестер Јунајтед одиграа натпревар во рамките на Премиер лига.

На натпреварот имаше вкупно 4 гола, но тие рамноправно беа распоредени помеѓу Стоук Сити и Манчестер Јунајтед, па мечот заврши со резултат 2:2.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/i3wvo_1.mp4?token=1504991064-m9JfTnkjLw6YDp5fggrFK3GBBJ%2FTpSMIvVGHIGtwCwA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk