Хајлајтс и голови од Херенверн vs ПСВ

Херенверн на домашен терен играше против ПСВ во рамките на Ередивизија, во Недела, 10 Септември.

Одбраната на Херенверн одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш, а напаѓачите на Херенверн постигнаа два гола. Натпреварот заврши со победа од 2:0 на [%HOMETEAM %].

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Херенверн и ПСВ.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/0u0ol.mp4?token=1505052248-zV0L0O4GEMK73AABDX7wcbYK0a%2FnGmUfIsKwpLmQSiE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365