Фортуна Дизелдорф vs Унион Берлин голови и хајлајтс

Фортуна Дизелдорф на домашен терен играше против Унион Берлин во рамките на 2ра Бундеслига, во Недела, 10 Септември.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но Унион Берлин постигна еден гол помалку и го загуби натпреварот со резултат 3-2.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Фортуна Дизелдорф и Унион Берлин.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/s9ljm.mp4?token=1506265455_e4d424be0c727fb8aca3b89902f19917bb80510b” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.