Лестер Сити vs Челзи голови и хајлајтс

Во Сабота, 9 Септември, Лестер Сити и Челзи одиграа натпревар во рамките на Премиер лига.

Челзи не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но гостинските играчи 2 пати ја тресеа противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1 и освои три бода.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Лестер Сити и Челзи.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/g9ws4.mp4?token=1506186123_ffb99bf2287f5874cd71d7ad2abb34c8ca675ae7″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.