Саутемптон vs Ватфорд голови и хајлајтс

Саутемптон го пречека Ватфорд во Сабота, 9 Септември.

Ватфорд имаше убаво гостуваење, постигна два гола на натпреварот. Саутемптон и покрај сите напори не успеа да го совлада гостинскиот голман и ги разорачара домашните навивачи. Натпреварот заврши со победа од 2:0 и трите бода за Ватфорд.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Саутемптон и Ватфорд можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/vx89v.mp4?token=1506186084_a7335cf889aa859b4b1540b782e469229c0f0692″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На casinobonus.mk најди ги најдобрите бонуси игратис спинови на најдобрите онлајн казина.