Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Евертон и Тотенхем

Во Сабота, 9 Септември, Евертон го нагости Тотенхем во рамките на Премиер лига натпревар.

Евертон и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека Тотенхем постигна повеќе од доволни 3 гола и победи со точен резултат 3-0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Евертон и Тотенхем.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/c0aqy.mp4?token=1506186148_80828bc9f4e585e686d4bab9ee3101095d5e24f6″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.