Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Болтон Вандерерс и Мидлсборо

Во Сабота, 9 Септември, Болтон Вандерерс го нагости Мидлсборо во рамките на Чемпионшип натпревар.

Играчите на Мидлсборо имаа свој ден и постигнаа точно 3 гола, додека Болтон Вандерерс не постигна ниту еден, па затоа ги разочара домашните навивачи и го загуби натпреварот со точен резултат 3-0.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Болтон Вандерерс и Мидлсборо.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/lm8xl.mp4?token=1506189172_85fd539c5854de982560eee3364fc5d408cfe880″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.