Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Сандерленд и Шефилд Јунајтед

Во Сабота, 9 Септември, Сандерленд го нагости Шефилд Јунајтед во рамките на Чемпионшип натпревар.

Сандерленд успеа да постигне еден гол, но дозволи нивната мрежа да се тресе два пати. Тоа резултираше со победа на Шефилд Јунајтед од 2:1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/fg7ww.mp4?token=1506189838_8575bd8bb6b6ae14706a5e7dc31d7f5a80d3baed” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.