Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ридинг и Бристол Сити

Ридинг на својот стадион го пречека Бристол Сити во рамките на Чемпионшип, во Сабота, 9 9.

Бристол Сити имаше убаво гостување кај Бристол Сити, постигна само еден гол, но тој беше доволен за победа бидејќи ја зачува сопствената мрежа, односно домаќинот не постигна гол.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Ридинг и Бристол Сити можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/clqaw.mp4?token=1506189832_9c2774c82e3f69cbb1e0f1c5ce8bb1743b48934e” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Чемпионшип и проверете ги одличните типови на kladenje.mk