Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Фрајбург и Борусија Дортмунд

Фрајбург го нагости Борусија Дортмунд во рамките на Бундеслига меч, во Сабота, 9 Септември 2017.

Ниту Фрајбург ни Борусија Дортмунд не постигнаа гол на натпреварот.

Во хајлајтсот од натпреварот нема да најдете голови бидејќи истиот заврши 0:0, но тука се сите шанси, акции и најдобри моменти кои вредат да се погледнат.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/0uat5.mp4?token=1506186049_21dbefab90fae70e1f9cc81226b633e3234b6726″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk