Хајлајтс и голови од Карабукспор vs Бешикташ

во Сабота, 9 Септември, Карабукспор на домашен терен играше против Бешикташ во рамките на Супер Лига.

Бешикташ имаше убаво гостување кај Бешикташ, постигна само еден гол, но тој беше доволен за победа бидејќи ја зачува сопствената мрежа, односно домаќинот не постигна гол.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/pyu1n.mp4?token=1506186258_41059fb2f0c2b15e131032e9ec6570e7e8bf266a” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.