Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Борусија Мехенгладбах и Ајнтрахт Франкфурт

Во Сабота, 9 Септември, Борусија Мехенгладбах го нагости Ајнтрахт Франкфурт во рамките на Бундеслига натпревар.

Борусија Мехенгладбах не успеа да го совлада противничкиот голман, додека Ајнтрахт Франкфурт успеа тоа да го направи еднаш, што беше доволно за победа на гостите од 1:0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Борусија Мехенгладбах и Ајнтрахт Франкфурт.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/j03dm.mp4?token=1506186131_b2d8afe7e868c2ce767cc91b528d9e7879d9997d” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk