Хајлајтс и голови од Брајтон Албион vs Вест Бромвич Албион

Во Сабота, 9 Септември 2017, Вест Бромвич Албион му гостуваше на Брајтон Албион во рамките на Премиер лига.

Публиката имаше можност да види 4 гола, од кои 1 завршија во мрежата на Брајтон Албион додека 3 завршија во мрежата на Вест Бромвич Албион. Тоа резултираше со победа на Брајтон Албион со точен резултат 3-1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/o644u.mp4?token=1506186210_5c1add9be9569dbf6813ec2998806b1a73600d49″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.