Хајлајтс и голови од Лидс Јунајтед vs Бартон Албион

Во Сабота, 9 Септември, во рамките на Чемпионшип се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Лидс Јунајтед и гостинот Бартон Албион.

Напаѓачите на Лидс Јунајтед беа расположени и постигнаа точно 5 гола, додека Бартон Албион не постигна ниту еден, па затоа го загуби натпреварот со точен резултат 5-0.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/dhvkk.mp4?token=1506189842_359d750116e412ff4f531dd017317479e6067f69″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.