Норвич Сити vs Бирмингем Сити голови и хајлајтс

Норвич Сити на домашен терен играше против Бирмингем Сити во рамките на Чемпионшип, во Сабота, 9 Септември.

Одбраната на Норвич Сити одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш. Па голот кој го постигна Норвич Сити беше доволен за победа од 1:0.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Норвич Сити и Бирмингем Сити можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/b7017.mp4?token=1506189843_bd46281446becac9c983b04f4c9ba9603a62c191″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.