Вулверхемптон vs Милвол голови и хајлајтс

Во Сабота, 9 Септември, Вулверхемптон на својот стадион го пречека Милвол во рамките на Чемпионшип.

Натпреварот беше израмнет, една шанса Вулверхемптон претвори во гол, и тоа беше доволно за победа од 1:0.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/vh2t2.mp4?token=1506189722_6319b2f703f042f46f2ba9e7127026ed36e79ba4″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk