Хајлајтс и голови од Њу Јорк Сити vs Спортинг КС

Њу Јорк Сити го пречека Спортинг КС во Среда, 6 Септември.

Спортинг КС не успеа да постигне гол, а нивниот голман беше матиран еднаш. Поради тоа Њу Јорк Сити запиша победа од 1:0.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Њу Јорк Сити и Спортинг КС можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/pujel.mp4?token=1505995263_293ebac3f255dba75da991ffd981ba1bd0ce767b” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk