Парагвај vs Уругвај голови и хајлајтс

Во Среда, 6 Септември, Парагвај го пречека Уругвај во рамките на КОНМЕБОЛ – Квалификации за Светско Првенство меч.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигнаа играчите на Уругвај, а еден гол постигна Парагвај. Тоа резултираше со победа на Уругвај од 2:1.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Парагвај и Уругвај можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/34xoz.mp4?token=1505875904_6dd0afb809d15ac4dc6b2498377f54864b1e9f56″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во КОНМЕБОЛ – Квалификации за Светско Првенство и проверете ги одличните типови на kladenje.mk