Хајлајтс и голови од Њу Јорк Сити vs Спортинг КС

Во Среда, 6 Септември, во рамките на МЛС се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Њу Јорк Сити и гостинот Спортинг КС.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, а голот го постигна Њу Јорк Сити. Поради тоа Њу Јорк Сити го доби натпреварот со 1:0.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Њу Јорк Сити и Спортинг КС погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/pujel.mp4?token=1505995263_293ebac3f255dba75da991ffd981ba1bd0ce767b” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.