Парагвај vs Уругвај голови и хајлајтс

Во Среда, 6 Септември, Парагвај го пречека Уругвај во рамките на КОНМЕБОЛ – Квалификации за Светско Првенство меч.

Уругвај не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но гостинските играчи 2 пати ја тресеа противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1 и освои три бода.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Парагвај и Уругвај погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/34xoz.mp4?token=1505875904_6dd0afb809d15ac4dc6b2498377f54864b1e9f56″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365