Турција vs Хрватска голови и хајлајтс

во Вторник, 5 Септември, Турција на домашен терен играше против Хрватска во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа.

Турција постигна еден гол, но успеа да ја зачува сопствената мрежа, па оствари победа со 1:0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Турција и Хрватска.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ze780.mp4?token=1504648498-6B%2FvoyBwUJzXlNj36aryNgAe2fJrRyHZPHvnVSSlgqA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.