Хрватска vs Тунис голови и хајлајтс

јуни 12, 2019 admin 0

Во Вторник, 11 Јуни, Хрватска го нагости Тунис во рамките на Меѓународни пријателски натпревари натпревар. Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но на разочарување на […]

Хрватска vs Сенегал голови и хајлајтс

јуни 8, 2018 admin 0

Во Петок, 8 Јуни, Хрватска и Сенегал одиграа натпревар во рамките на Меѓународни пријателски натпревари. Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, но Хрватска успеа да […]

Хајлајтс и голови од Перу vs Хрватска

март 24, 2018 admin 0

Во Сабота, 24 Март, Перу на својот стадион го пречека Хрватска во рамките на Меѓународни пријателски натпревари. Публиката можеше да види возбудлив натпревар на кој […]