Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Лихтенштајн и Шпанија

Лихтенштајн и Шпанија одиграа натпревар во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа, во Вторник, 5 9 2017.

Играчите на Шпанија имаа свој ден и постигнаа точно 8 гола, додека Лихтенштајн не постигна ниту еден, па затоа ги разочара домашните навивачи и го загуби натпреварот со точен резултат 8-0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Лихтенштајн и Шпанија.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/gvq5t.mp4?token=1504648961-fUTtSthH0t9Gd4mBBnsiL9hZCA7DrUZBLgpG09Vfub0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.