Црна Гора vs Романија голови и хајлајтс

Црна Гора на домашен терен играше против Романија во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа, во Понеделник, 4 Септември.

Романија не успеа да постигне гол, а нивниот голман беше матиран еднаш. Поради тоа Црна Гора запиша победа од 1:0.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/hjxyr.mp4?token=1505770643_e24b5b8e2d911ac214713e25801e1399b1790a93″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Квалификации за Светско првенство – Европа и проверете ги одличните типови на kladenje.mk