Северна Ирска vs Чешка Република голови и хајлајтс

во Понеделник, 4 Септември, Северна Ирска на домашен терен играше против Чешка Република во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа.

Одбраната на Северна Ирска одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш, а напаѓачите на Северна Ирска постигнаа два гола. Натпреварот заврши со победа од 2:0 на [%HOMETEAM %].

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Северна Ирска и Чешка Република.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/7h8cb.mp4?token=1504562271-VgZy6cuEXv37%2BqVI%2FFwKVfQIEVwgOyDaF6mj4%2BuOBd4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk