Хајлајтс и голови од Шкотска vs Малта

Шкотска на својот стадион го пречека Малта во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа, во Понеделник, 4 9.

Одбраната на Шкотска одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш, а напаѓачите на Шкотска постигнаа два гола. Натпреварот заврши со победа од 2:0 на [%HOMETEAM %].

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/hyfc7.mp4?token=1505772274_66dc2b45c870d7f0a2c5a9c42245ed692915420d” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk