Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Полска и Казакстан

Во Понеделник, 4 Септември, во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Полска и гостинот Казакстан.

Напаѓачите на Полска беа расположени и постигнаа точно 3 гола, додека Казакстан не постигна ниту еден, па затоа го загуби натпреварот со точен резултат 3-0.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/y9lud.mp4?token=1504562673-y5KJ%2B3B40NxOgxt%2FsYc9ONKRwc866ZUo7NzUaW0C0c8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Квалификации за Светско првенство – Европа? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk