Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу ЛА Галакси и Колорадо Рапидс

Во Недела, 3 Септември, ЛА Галакси на својот стадион го пречека Колорадо Рапидс во рамките на МЛС.

На натпреварот беа постигнати 3 гола, но сите ги постигна ЛА Галакси, па Колорадо Рапидс го загуби мечот со резултат 3-0.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/jutpi.mp4?token=1505660663_430e3a7a66dc3dd399dce964bf65b2b08bad919f” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk