Хајлајтс и голови од Италија vs Израел

Во Вторник, 5 Септември, Италија го пречека Израел во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа меч.

Израел не успеа да го совлада противничкиот голман, додека Италија успеа тоа да го направи точно еднаш, што беше доволно за победа од 1:0.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/awdmu.mp4?token=1504648243-l8IlSqblCPc23bYtO%2BSWD6xUdLEr9j55ddDiI%2FZ5Mbk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk