Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Макао и Индија

Макао и Индија одиграа натпревар во рамките на AFC Asian Cup Qualification, во Вторник, 5 9 2017.

Индија имаше убаво гостуваење, постигна два гола на натпреварот. Макао и покрај сите напори не успеа да го совлада гостинскиот голман и ги разорачара домашните навивачи. Натпреварот заврши со победа од 2:0 и трите бода за Индија.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Макао и Индија можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/jadpg.mp4?token=1505842502_f30a218be01e4231c3a8787aa2ed0fe844ada7f9″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk