Јужна Африка vs Cape Verde Islands голови и хајлајтс

Во Вторник, 5 Септември, Јужна Африка на својот стадион го пречека Cape Verde Islands во рамките на CAF – World Cup – Qual..

Cape Verde Islands прими еден гол, но успеа да постигне два гола и ја разочара домашната публика, па забележа победа и три бода со резултат 2:1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Јужна Африка и Cape Verde Islands.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/cale3.mp4?token=1505851486_c714de9e271b3b1ccee2df742067717ee591b9dc” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Неверојатни бонуси, одлични коефициенти и предлог типови на kladenje.mk