Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Германија и Норвешка

Германија и Норвешка одиграа натпревар во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа, во Понеделник, 4 9 2017.

Норвешка и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека Германија постигна 6 и победи со точен резултат 6-0.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Германија и Норвешка.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/39q3k.mp4?token=1504561635-uj5wxeusZPHk%2FuAA6VP%2BG763%2FNU7jWgpKRkmtWHis%2FY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk