Хајлајтс и голови од Камерун vs Нигерија

Камерун на домашен терен играше против Нигерија во рамките на CAF – World Cup – Qual., во Понеделник, 4 Септември.

Камерун и Нигерија беа израмнети, имаа само по една шанса која ја претворија во гол, па мечот заврши 1:1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Камерун и Нигерија.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/19h7n.mp4?token=1505768662_9e74f5f96d8a1a780a3f8b7031102a4586e48c3a” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk