Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Congo DR и Тунис

Во Вторник, 5 Септември 2017, Тунис му гостуваше на Congo DR во рамките на CAF – World Cup – Qual..

Двата тима имаа среќа да постигнат по 2 гола, па натпреварот заврши со резултат 2:2.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/vuelh.mp4?token=1504644810-XyP%2Flr8PTT%2Bq92Uz3gQqr1au0WA8JGbRTkD0w5h2fNk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.