Хајлајтс и голови од Гибралтар vs Босна и Херцеговина

Гибралтар го пречека Босна и Херцеговина во Недела, 3 Септември.

Играчите на Босна и Херцеговина имаа свој ден и постигнаа точно 4 гола, додека Гибралтар не постигна ниту еден, па затоа ги разочара домашните навивачи и го загуби натпреварот со точен резултат 4-0.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Гибралтар и Босна и Херцеговина.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/79801.mp4?token=1505689471_edb6a4e23caa8c6b4203e3001dd155ddda6b122c” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Квалификации за Светско првенство – Европа.